×


SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI
Sosyal Medya Danışmanlığı


      Sosyal Medya ekibimiz ; Grafik tasarım, İçerik, Video (2d 3d), Reklam ve Fotoğraf Video çekimi uzmanlıklarına sahip fikir üreten ekibimizden oluşmaktadır.


     Markanın analizi, rakip analizi, hashtag analizi, SEO ve sosyal medya analizleri, etkileşim analizleri, ilgi alanı, demografik verilerden oluşturulan hedef kitle analizleri, fenomen,  influencer,  sektörel blog ve forumlar üzerinden tüm veriler alınarak stratejiler belirlenir ve aylık paylaşım planı oluşturulur.


     Onayladığınız takvim üzerinden paylaşımlar yapılarak, sonuç  aylık dönüşüm raporları olarak sunulur.


     Sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi orta ve uzun vadede marka değerini arttıran ve dönüşüm sağlayan, Dijital Pazarlama’nın en büyük bir parçasıdır.Günümüzde Sosyal Medya


     Zamanla önemi artan ve daha çok kullanılmaya başlayan sosyal medya iş hayatımız ve özel hayatımız için oldukça önemli bir konuma geldi. Sosyal medya kullanıcıları, günlük işleri ve koşuşturma derken yaşadıkları stresin yaptıkları paylaşımlar sayesinde azaldığını düşünüyor. İnsanlar olanlar sosyal medya ve mobil erişim imkanı sayesinde ulaşmak istedikleri kişilere çok rahat ulaşabiliyor, arızalı ya da bozuk olan bir ürün hakkında şikayet geri bildirim imkanına sahip oluyor, o andaki gündemi bile hiç geç kalmadan anlık olarak takip edebiliyor,iş ve ev arasındaki yolda bile! Hatta yolda yürürken...


     Kullanım kolaylığı başta olmak üzere kullanım sayısı sürekli artmaya devam eden sosyal medya platformları şirket, kuruluş, kurum, marka ve firmalar için de büyük önem arz ediyor. Müşterilerle iletişim kurmayı, ürünlerinin satış miktarını arttırmayı, markasının bilinirliğini arttırmayı ve müşterilerde doğru etki bırakmayı iyi bilen ve uzun süredir bu platformda olan markalar bu konuda kaygı yaşamıyor. Ancak yeni kurulacak olan ve henüz kurulmuş firmalar ise çoğu bocalıyor ve  ne yapması gerektiğini tam anlamıyla bilmiyor. Yeni kurulan bu şirketlerin doğru adım atmasına yönelik olan sosyal medya danışmanlığı sayıları şirket sayısıyla doğru orantılı olarak artıyor.


     Peki sosyal medya danışmanlığı sizin ve şirketiniz için hangi hizmetleri bünyesinde barındırır? Firmanıza ait olan sosyal medya hesabınız, web siteniz danışmanlık hizmeti veren ajansın sorumluluğu ve elindedir. Bu danışmanlık sitenizin ve ürünlerinizin hedef kitlesini belirleyerek hesap takibini sağlar, raporlama, sosyal medya veri analizi, modernize etmek, siteniz için görsellik üzerine yeni tasarımların hazırlanması ya da belirlenmesi, hesap kurulumunuzun yapılması ve kriz yönetimi ana başlıkları altında işleri vardır. Bunlar sizin sosyal medya danışmanlığınızı yapan şirketin size sunması gereken sorumluluk ve hizmetlerdir.


     Her toplumda neredeyse 7’den 70’e herkesin her yerde ve her zaman ulaşabildiği sosyal medya platformları ile sürekli olarak yayın akışına sahip olmasına karşın bu işi fırsata çevirmek isteyenler için kullanımdaki fazlalık büyük bir engel durumunda olmaktadır. Herkesin bulunduğu bu platformlarda firmanızı ön plana çıkarmak için diğerlerinden bir farkınız olmak zorunda. İşte sosyal medya danışmanlığı yapan ajansınıza bu farkı ortaya koyması için kendinizi daha iyi tanıtmalısınız ve sizin gibi düşünen bir ajansla bağlantı kurmalısınız. Danışmanlık yapan şirket müşteri yönlendirmesi, site ve satış trafiğinizin artması için ihtiyacınız olacak reklam seçeneklerini elde edebileceğiniz, rakip ajans ve sektörlerin analizinin yapılmasında iyi olmalı ve son olarak işin gittiği yeri görebilecek kadar profesyonel, iş bilen olmalıdır.


     Çalışacağınız ajans gelişmeleri zaman kaybetmeden takip eden, kendi sektörünüzdeki firmaların hesaplarını ve çalışmalarını özenle takip ederek devamlılığını sağlayan bir ekip ile çalışmaya dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz.


     Sosyal medyanın gücü sanılandan da fazla büyüktür bunu fırsata çevirmek için amacı sadece belli zamanlarda paylaşım ve reklam yapmak olmayan aksine ; size sunacağı hizmetler hakkında tecrübe sahibi olan, her şeyden çok ayrıntılara dikkat ederek herkesin göremediklerini görebilen bir sosyal medya danışmanlık ajansı ile çalışmak için aradığınız yer tam da burada.


Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?


     Sosyal medya danışmanlığı, günümüzde global olarak yaygınlaşmış durumda olan internet kullanımıyla birlikte sosyal medya ağlarının da müthiş önem kazanmasının bilinciyle profesyonel olarak hesap yönetimi ihtiyacından doğmuştur. Hem özel kullanım hem de genel kullanım (markalar vb.) kapsamında insanların artık  neredeyse bağımlı hale geldiğinin farkında olan firmalar, sosyal dünyayı iyi değerlendirip bu alanlardan kendilerine bir katkı yaratmaya çalışmaktadırlar.


     Sosyal medya yönetimi de artık bu nedenlerle markalar adına gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sosyal medya platformlarını aktif kullanan ve iyi yöneten bir markanın kendi sektöründe başarı yakalama oranı oldukça yüksektir. Çünkü bu sayede markalar hem hedef kitlelerine geçmiş şartlara nazaran çok daha kolay ulaşabilmekte, mevcut müşteri potansiyellerini genişletip daha fazla kişiye hitap etme hem de hedeflerinde olan kitlelerle kullandıkları marka sosyal dünyası sayesinde etkili bir iletişim ağı kurabilmektedirler.


Sosyal Medya Danışmanlığında Ne İş Yapılır?


     Sosyal medya yönetimi bir sosyal medya uzmanının yapması gereken işin temel taşıdır. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, LinkedIn, Google+ hesapları ve Pinterest gibi portalların markalara ait sosyal medya hesapları eğer varsa ilgili kişiye teslim edilir, yoksa yeni hesaplar açılıp yönetim sürecine başlanır. Bahsettiğimiz bu hesaplara verilen danışmanlık gereği öncelikle izlenecek yol  ve strateji belirlenir. Süreçler reklam çalışmalarıyla birlikte yürütüleceğinden reklam kampanyalarının da stratejileri ve bütçeleri belirlenir.


     Bununla birlikte esas hedef sosyal medya hesaplarındaki aktifliği, tazeliği ve etkileşimi arttırmak olduğundan her türlü paylaşımda modernliğe, ilgi çekiciliğe ve yönlendirmeye özen gösterilir. Bunun için etkinlikler ya da düzenlenen kampanyalar bu hesaplardan hedef kitleye duyurulur. Hedef kitlenin hoşnut olabileceği, paylaşımlarda bulunabileceği interaktif içeriklerin hesaplarda yer almasına özen gösterilir.


     Planlanan hedefler doğrultusunda yapılan işlemlerin ve alınan sonuçların detaylı raporları oluşturulur. Hem müşterileri üzerindeki etkileri ve alınacak yeni reaksiyonlar hakkında daha detaylı çalışmalar yapılır. Görsel ve içerik tasarımları da bu veriler doğrultusunda şekillendirilip yeniliklerin takibiyle devam ettirilir. Böylelikle verilen danışmanlık neticesinde temsil edilen markanın piyasa içerisinde sürekli güncel olarak kalması sağlanabilir.Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinin Önemi Nedir?


     Sosyal medya danışmanlığı konusunda özellikle bir ajansla firmaların bu alanlardaki işlerinin düzenli olarak yürütülmesi ve profesyonel verilerle takip altında tutulması hayati önem taşımaktadır. Çünkü düzenli bir şekilde ilerlenmediğinde ya da bir çalışma planı kurulmadığında, çalışma sürecinde eksiklikler yaşanarak istenilen başarıya ulaşılabilmesi pek mümkün olmamaktadır.


     Burada da sosyal medya hizmeti almanın önemi devreye girmektedir. İşinde profesyonel olan bir ekiple çalışıldığında hem markalar için sosyal medya kullanımı ile maddi gelir artmakta, hem marka bilinirliği gerçekleşmekte hem de işinde uzman bir ekipten hizmet alındığı için yapılması gerekenler sorunsuz bir şekilde yerine getirilmektedir.